AMBJENTI I BRENDSHEM E I JASHTEM MEDRESEJA E ELBASANIT

SHKOLLA E MESME MEDRESEJA “ LIRIA “ ELBASAN KA FILLUAR MBARE MESIMIN PER VITIN SHKOLLOR 2013 – 2014 , NE NJE MJEDIS TE BRENDSHEM DHE TE JASHTEM ME PARAMETRA BASHKEKOHORE QE RREZATOJNE CILESI E KULTURE NE KETE INSTITUCION TE RENDESISHEM TE DIJES E TE EDUKIMIT.

KLASAT KU ZHVILLOHET MESIM JANE KOMPLETUAR ME TE GJITHE BAZEN E NEVOJSHME MESIMORE  DIDAKTIKE DHE CDO GJE ESHTE E RE DHE E VENDOSUR NE VENDIN E VET.MESUES E NXENESA  ME NE KRYE DREJTORIN E SHKOLLES ZOTIN YAKUP SAHIN PUNOJNE ME PERKUSHTIM DHE  JANE KRENARE PER SHKOLLEN E TYRE TE RE. INVESTIMET E BERA NGA FONDACIONI ARSIMOR TURK “ SEMA “ ME QENDER NE TIRANE KANE NDRYSHUAR KOMPLET GJENDJEN E MJEDISEVE  TE KESAJ SHKOLLE DUKE E RRADHITUR ATE NE NJE NDER SHKOLLAT ME TE MIRA TE QARKUT TE E ELBASANIT DHE ME GJERE.

AMBJENTI I  JASHTEM I  SHKOLLES KA MARRE NJE PAMJE FANTASTIKE. PUNIMET INXHINJERIKE E KANE BERE AMBJENTIN ESTETIK DHE SHUME FUNKSIONAL.

KETU MUNDESOHET ZHVILLIMI I VEPRIMTARIVE TE SHUMTA KULTURORE  E  SPORTIVE. NE ANEKSET E TIJ, SI FUSHA E RRESHTIMIT,FUSHA E FUTBOOLIT,BASKETBOLLIT,VOLEJBOLLIT E ANEKSET E TJERA SHLODHESE E SHETITESE, NXENESIT  ARGETOHEN E RELAKSOHEN ,DUKE E BERE ATE UNIK NE LLOJIN E TIJ.