Ceremonia e ndarjes me maturantët

Në Medresenë e Tiranës u zhvillua ceremonia përshëndetëse me maturantët, traditë kjo e shkollës sonë. Nxënësit maturantë kishin përgatitur një program të thjeshtë, por të mbushur me emocion i cili preku të pranishmit.

Programi zgjati gati 1 orë dhe në brendi të tij kishte pjesë të ndryshme artistike të interpretuara nga vetë nxënësit. Në fund të programit nxënësit u uruan nga drejtori i shkollëz Z.Ömer Çalis ku ndër të tjera tha : ”Sot nga shkolla jonë po përcjellim nxënës vërtet model”.

Ditën e fundit të shkollës maturantët takuan të gjithë nxënësit e shkollës, momente gjatë së cilave shumë prej tyre u përlotën. Gjatë këtij takimi u këndua himni i shkollës e u lexuan ese lamtumire.