Medreseja e Tiranes, program me rastin e 101-vjetorit te pavaresise

101 vjetori i i pavaresise nje dite e vecante kjjo per te gjithe shqiptaret. Por akoma me ndryshe u perjetua ne ambjentet e medresese se Tiranes. Nxenesit e kesaj shkolle  me rastin e kësaj ngjarjeje madhështore, organizuan sot më datë 22.11.2013 një program festiv ku morën pjesë nxënës e mësues të shumtë si dhe të ftuar të tjerë. Programi filloi me himnin kombëtar, i cili e ndezi  dukshëm atmosferën në sallë.

Me pas kori i shkolles antuziazmoi akoma me shume atmosferen me pjeset e pergatitura.

Ky pasqyrim u bë më konkret me vënien në skenë të figurave dhe personaliteteve të shquar  historike  shqipëtarë, si Skënderbeu, Ismail Qemali, i cili  ishte dhe vula e shtetit shqiptar.

Gjithashtu fjalen e morren edhe drejtoret e shkolles Z. Hiqmet Patozi  nder te tjera permenden edhe se “Shqiperia eshte nje vend me histori te lashte. Dhe shqiperia do te ece sepse ashtu kane thene rilindasit dhe ashtu ka dashte Allahu”. Ndersa Z.Omer Calis pasi  iu  uroi  mire se ardhjen  te  pranishmeve  nder  te tjera shtoi se “ me te vertete festa e pavaresise ka nje rendesi te vecante per shqiperine dhe shqipetaret, ndaj dhe iu uroj thelle nga zemra gezuar te gjitheve 101 vjetorin e pavaresise.”

Me rastin e 101 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, Medreseja e Tiranës uron të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen ta kalojne gëzuar këtë ditë historike.

861021_729927013701614_1386540777_o DSC_00031 DSC_00041 DSC_00162 DSC_00261 DSC_00491 DSC_0787 DSC_0792 DSC_0793 DSC_0794 DSC_0798 DSC_0800 DSC_0801 DSC_0803 DSC_0815 DSC_0824 DSC_0828 DSC_0840 DSC_0848 DSC_0859 DSC_0868 DSC_0872 DSC_0876 DSC_0897 DSC_0927 DSC_0930 DSC_0931 DSC_0942 DSC_0978 DSC_0998 DSC_07001 DSC_07141 DSC_07171 DSC_07231 DSC_07241 DSC_07261 DSC_07371 DSC_07431 DSC_07551 DSC_07601 DSC_07631 DSC_07721 DSC_07791 DSC_07831 DSC_07841