Ndihma në Ushqime dhe Veshmbathje

Medreseja e Korçës në bashkëpunim me prefekturën e qytetit Korçë dhe fondacionin e bamirësisë “Compassion” iu ka ardhur në ndihmë plot 50 familjeve të varfra. Kjo nismë u realizua nën përkujdesjen e vetë prefektit z.Ardit Konomi. Drejtori i shkollës z.Sami Ikiz falenderoi bashkëpunuesit për këtë nismë dhe u shpreh se Medreseja e Korçës edhe në të ardhmen do të vazhdojë të gjendet pranë familjeve në nevojë. Familjet e varfra u ndihmuan me ushqime dhe veshmbathje. Në këtë nismë nuk mungoi as kontributi i vetë nxënësve tanë..