Panairi i Librit ne Tiran (Medreseja e Kavajes)

Sot me dt: 13,11-2013, Medreseja jone organizoj nje vizite tek panairi i librit ne Tiran. Ne kete organizim moren pjese te gjithe nxenesit, te shoqeruar nga profesorat e tyre. Ne panair nxenesit i vizituan te gjitha vitrinat e librave dhe ishin te interesuar per te mare informacion pothuajse per çdo liber. Disa nga nxenesit jo vetem moren informacion mbi librat qe gjendeshin aty, neper vitrina por edhe kishin blere nga me shume se nje liber. Krahas ketyre, per te shtuar argetimin e nxenesve beme foto ne grup dhe individualisht. Nga kjo vizite qe i beme panairit te librit u kuptua qarte se organizime te tilla jo vetem qe i argetojne nxenesit por ne te njejten kohe i shton atyre dashurin ndaj librit.

2013-11-14-10.04.27

2013-11-14-10.04.45 2013-11-14-10.11.37 2013-11-14-10.12.17 2013-11-14-10.13.28-1 2013-11-14-10.14.17