Program Festiv “Profeti Muhamed a.s. – Krenaria e Njerëzimit”

Medreseja e Elbasanit organizoi programin festiv me rastin e përkujtimit të Profetit Muhammed a.s.
Morën pjesë qindra qytetarë të qytetit të Elbasanit si dhe prefekti i qarkut z. Arben Kamami, drejtoresha e drejtorisë së Arsimit znj. Jonida Cungu, zv. kryetari i Komunitetit Mysliman z. Bujar Spahiu si dhe myftiu i Elbasanit z. Agim Duka.
Programi u organizua me ndihmën e nxënësve të medresesë së Tiranës ku u kënduan ilahi dhe recituan poezi. Në fjalimet e tyre drejtori i shkollës z. Yakup Sahin si dhe z. Bujar Spahiu vunë theksin ne rolin e profetëve dhe ndryshimeve që profeti ynë ka bërë për njerëzimi.