Vizita e z. Andrew Raben’s në Medresenë e Tiranës

Më datë 9 dhjetor 2014, përfaqësues të Ambasadës Amerikane vizituan Medresenë e Tiranës.

Z.Andrew Rabens – Këshilli i Veçantë i Departamentit të Shtetit Amerikan për Çështjet Globale Rinore,
zj. Valerie C. O’Brien – Zyrtarja e Çështjeve Publike në Ambasadën e SHBA në Tiranë,
zj. Angjelina Pistoli dhe zj. İlva Çuko – Asistente për Mardhëniet Publike në Ambasadën e SHBA, Tiranë
z. Shefqet Shyti, Koordinator për Projektin Qytetar pranë Institutit për Demokraci dhe ndërmjetësim, Tiranë